Spolupráce

Jsem paní svého času

Jsem paní svého času

„Já jsem velmi dlouho vzdorovala a k rozhodnutí jsem byla tak trochu donucena s tím, že mu budu v podstatě jen pomáhat s administrativou. Nakonec se vše otočilo a celé podnikání zůstalo na mě. Ale jsem za to vlastně ráda,“ popisuje své podnikatelské začátky.

S obchodem a provozem jisté zkušenosti už měla, jako studentka prošla mnoha brigádami jako prodavačka smíšeného zboží, kosmetiky a oděvů. Později pracovala v cestovní kanceláři nebo jako provozní v hotelu.

Velmi příjemně jí proto překvapila jednoduchost založení vlastního podnikání a finanční nenáročnost startu obchodu. Na své práci oceňuje hlavně to, že je paní svého času a skutečnost, že je sama sobě šéfem.

Pro začínající franšízanty má pak důležitou radu: „Určitě je dobré nebýt do začátku úplně sám. Jít do toho třeba s rodinou nebo kamarádem. Není dobré se spolehnout na to, že hned seženete dva prodavače, kteří by vám pokryli směny. Pokud na to zůstane člověk sám, zůstane mu sice celá provize, ale pak nebude mít žádný čas si ji ani užít.“

Oporou v podnikání jí je jednoznačně rodina, čímž myslí rodiče a sestru s rodinou. I přesto, že sama vychová dvě malé děti, dokáže to s prací skloubit. Díky vlastnímu podnikání si tak může i jako samoživitelka dovolit splácet hypotéku na rekonstrukci domu. „Život je holt otázkou priorit,“ dodává Marta.

 

Pojďte do toho s námi také a otevřete svou vlastní prodejnu Žabka.